České drevené hodinky Oko H00372 Žeriav
Drevený model hodiniek "Oko" je jedným z najmenších modelov, ktoré vyrábame. Základným tvarom hodiniek je elipsa na ľavej strane. Vrcholy elipsy dosahujú iba 28 a 20 milimetrov. Ciferník je krytý vypuklým minerálnym sklíčkom s priemerom 17 mm. Kombinácia kruhu vpísaného do elipsy pripomína zorník. Aby boli hodinky naozaj čo najmenšie, korunka je tiež umiestnená netradične na dvanástej, resp. šiestej hodine. Ciferník zdobí dvanásť zirkónov pre ľahšie odčítanie času.
Žeriav použitý na výrobu tohto šperku vyrástol v brnenskej štvrti Žabovřesky. Presnejšie v blízkosti Kounicových kolejí, kde tieto stromy zdobia parkovú výsadbu. Drevo žeriavu je zvyčajne tvrdé a pevné, s jemnou štruktúrou. Často sa používa na výrobu nábytku, hudobných nástrojov a iných dekoratívnych alebo úžitkových predmetov.
S láskou, aj keď s hrubými nástrojmi, sme drevo opracovali v mnohých krokoch. Tak dlho, až sa z neho stal veľmi krásny materiál, z ktorého nakoniec vznikol, tento jedinečný ručne vyrobený šperk. Áno, ten, na ktorý sa práve pozeráte. Teraz je na vás, čo urobíte so životom stromu, ktorý naďalej bije tieto hodinky.
Navrhnuté a ručne vyrobené v Českej republike z osobne vybraného dreva, ktoré vyrástlo v tejto oblasti. Každý kus je jedinečný a je označený unikátnym sériovým číslom.
Veľkosť puzdra: 28 x 20 mm / 8 mm
Materiál puzdra: prírodné drevo
Veľkosť skla: Ø 17 mm / 1 mm
Typ skla: Sférické sklo
Materiál skla: Minerálne
Remienok: kožený
Šírka remienka: 12 mm
Typ zapínania: klasický hrot
Typ pohybu: quartz (H, M, V)
| Zobrazenie času | Analógové |
|---|---|
| Pohon stroja | Batériový Quartz |
| Tvar tela hodiniek | Ovál |
| Telo hodiniek | Drevené |
| Druh dreva tela hodiniek | Jeřáb |
| Kde drevo rástlo | Kraví hora, Brno, Morava |
| Veľkosť tela hodiniek | 28 x 20 mm / 8 mm |
| Povrchová úprava tela | Špeciálna zmes prírodných silíc a olejov |
| Výrobca stroja | Miyota, Japonsko |
| Farba rúk | Čierna |
| Farba korunky | Stříbrná |
| Farba spony na remienku | Čierna |
| Materiál remienka | Kůže |
| Šírka remienka | 12 mm |
| Materiál skla | Minerálne |
| Veľkosť skla | Ø 17 mm |
| Tvar skla | Okrúhly, vypuklý |
| Dekorácia číselníka | 12x kubický zirkón |
| Sekundová rúčka | Ano |
| Limitovaná edícia | Ano |
| Vyrobené v počte | Jeden kus |
| Určenie | Dámske |
| Vodotesnosť | WR 0m (Starostlivé umývanie rukou) |
| Výroba | Ručná výroba (Made at home) |
| Značka | Katyba |
| Krajina pôvodu | Česká republika |
| Zobrazenie času | Analógové |
|---|---|
| Pohon stroja | Batériový Quartz |
| Tvar tela hodiniek | Ovál |
| Telo hodiniek | Drevené |
| Druh dreva tela hodiniek | Jeřáb |
| Kde drevo rástlo | Kraví hora, Brno, Morava |
| Veľkosť tela hodiniek | 28 x 20 mm / 8 mm |
| Povrchová úprava tela | Špeciálna zmes prírodných silíc a olejov |
| Výrobca stroja | Miyota, Japonsko |
| Farba rúk | Čierna |
| Farba korunky | Stříbrná |
| Farba spony na remienku | Čierna |
| Materiál remienka | Kůže |
| Šírka remienka | 12 mm |
| Materiál skla | Minerálne |
| Veľkosť skla | Ø 17 mm |
| Tvar skla | Okrúhly, vypuklý |
| Dekorácia číselníka | 12x kubický zirkón |
| Sekundová rúčka | Ano |
| Limitovaná edícia | Ano |
| Vyrobené v počte | Jeden kus |
| Určenie | Dámske |
| Vodotesnosť | WR 0m (Starostlivé umývanie rukou) |
| Výroba | Ručná výroba (Made at home) |
| Značka | Katyba |
| Krajina pôvodu | Česká republika |
Hodnotenie obchodu

Hodinky z českého dreva - prírodná krása na vašom zápästí
České drevené hodinky Katyba nie sú sériový výrobok. Každý kus vzniká ručne v brnenskom ateliéri z dreva s dokumentovaným pôvodom – zo stromov, ktoré rástli na konkrétnych miestach v Čechách a na Morave. Nosíte tak kúsok českej prírody, ktorý rozpráva príbeh stromu, z ktorého pochádza.
Od stromu k hodinkám
Naša cesta začína výberom toho najkvalitnejšieho dreva z českých lesov, sadov a záhrad. Osobne spracovávame každý kúsok dreva od surového materiálu až po finálny výrobok. Používame predovšetkým drevo z ovocných stromov ako je hruška, čerešňa, marhuľa, slivka a višňa, ktoré vyniká svojou jedinečnou kresbou a teplými odtieňmi. V našej ponuke nájdete aj hodinky z orecha, habra, agátu, javora, gaštana a mnohých ďalších drevín – každý druh prepožičiava hodinkám svoj charakteristický vzhľad a osobitosť.

Jarabina vtáčia: Drevo s jemnou eleganciou
Jarabina vtáčia (Sorbus aucuparia) je jednou z najkrajších a najcharakteristickejších drevín strednej Európy. Jej drevo uchváti jemnou, svetlou farebnou paletou od krémovo bielych po svetlo ružové a slabo hnedé tóny s hodvábnym, matným leskom. Vďaka strednej až vyššej tvrdosti (600–800 kg/m³), výbornej stabilite a hypoalergénnym vlastnostiam je jarabinové drevo ideálne na výrobu hodiniek a šperkov s diskrétnou eleganciou.
Naša jarabina pochádza z parkovej výsadby v Brne Žabovřeskách, neďaleko Kounicových kolejí – tichý strážca zelenej oázy uprostred rušného študentského života. Každý kus nesie príbeh tohto miesta a má svoj rodný list.

Príbeh dreva: Od stromu po hodinky
Každé drevené hodinky Katyba začínajú svoj život ďaleko od našej dielne, v krajine, kde rastú české stromy – hrušky, čerešne, marhule, slivky, orechy a ďalšie poklady našej prírody. Keď ich zasiahne silná víchrica, sucho alebo keď musia ustúpiť novej zástavbe, ich príbeh nekončí. Práve naopak – v ten okamih začína nová, krásna kapitola.
Zachraňujeme drevo, ktoré by inak skončilo ako palivo. Starostlivo ho sušíme, s úctou spracúvame a dávame mu druhý život v podobe elegantných hodiniek a šperkov. Každý letokruh na ciferníku je tichým svedkom toho, čo strom zažil – a teraz pokračuje s Vami.

Katybáček a príbeh, ktorý nosíte na zápästí
Keď si na zápästie zapnete drevené hodinky Katyba, nenosíte len presný ukazovateľ času. Nosíte kúsok českej krajiny, kus histórie konkrétneho stromu a príbeh, ktorý sa propisuje až do samotného loga našej značky. Ako spolu súvisia záchrana starého dreva, vtáctvo v korunách stromov a záhadný tvor menom Katybáček?
Za každými hodinkami stojí strom, ktorý musel ustúpiť – zástavbe, víchrice alebo jednoducho času. My naň nezabúdame. Zachraňujeme ho, sušíme, opracúvame a dávame mu druhý život v podobe elegantného šperku na Vašom zápästí. Každý letokruh na ciferníku je tichým svedkom toho, čo strom zažil. A v našom logu? Tam pre Vás spieva Katybáček – náš fiktívny vtáčí strážca, inšpirovaný starými legendami a láskou k českej prírode.
Zvýrazněné položky jsou povinné.









































