České empírové drevené hodinky H00115 Akácia
Akácia, z ktorej bol tento šperk vyrobený, rástla v lese priamo pri ceste južne od obce Smolín. Staršie stromy sú tu už obrovské. V roku 2019 bolo nariadené, že tie, ktoré priamo presahujú cez cestu, musia byť z bezpečnostných dôvodov vyrúbané. Toto svetložlté drevo vyniká krásnou kresbou v reze kolmo na letokruhy. Tie sú vysoko kontrastné a ľahko čitateľné.
S láskou, aj keď s hrubými nástrojmi, sme drevo opracovali v mnohých krokoch. Tak dlho, až z neho vznikol veľmi krásny materiál, z ktorého sa nakoniec stal, tento jedinečný ručne vyrábaný šperk. Áno, ten, na ktorý sa práve pozeráte. Teraz je na vás, čo urobíte so životom stromu, ktorý naďalej bije tieto hodinky.
Drevený model hodiniek "Empire", je bezpochyby korunovaný niektorými z najlepších. Je to rozhodne náš najženskejší typ. Veľmi malé telo v tvare elipsy dosahuje dĺžku len 32 mm a šírku 26 mm. Vďaka tomu sú tieto hodinky najmenším modelom v našej ponuke. Len hrúbka tela 8,6 mm je skôr priemerná. Kožený remienok široký 12 mm je opäť zapustený do tela. Čistú krivku elipsy tak narúša len vyčnievajúca drobná korunka. Ciferník je z väčšej časti zdobený 12 zirkónmi s priemerom 0,8 mm. A je krytý plochým minerálnym sklíčkom opäť elipsovitého tvaru s rozmermi 22 x 18 mm. Tieto veľmi elegantné hodinky určite ocenia dámy s drobnou ručičkou, ktoré sa chcú ozdobiť niečím originálnym.
Navrhnuté a ručne vyrobené v Českej republike z osobne vybraného dreva vypestovaného v tejto oblasti. Každý kus je jedinečný a je označený unikátnym sériovým číslom.
Veľkosť puzdra: 32 x 26 mm / 8,6 mm
Materiál puzdra: prírodné drevo
Veľkosť skla: 22 x 18 mm / 1 mm
Typ skla: rovné
Materiál skla: Minerálne
Remienok: kožený
Šírka remienka: 12 mm
Typ zapínania: klasický tŕň
Typ strojčeka: quartz (H, M, V)
| Zobrazenie času | Analógové |
|---|---|
| Pohon stroja | Batériový Quartz |
| Tvar tela hodiniek | Ovál |
| Telo hodiniek | Drevené |
| Druh dreva tela hodiniek | Akácia |
| Kde drevo rástlo | Smolín, Morava |
| Veľkosť tela hodiniek | 32 x 26 mm / 8,6 mm |
| Povrchová úprava tela | Špeciálna zmes prírodných silíc a olejov |
| Výrobca stroja | Miyota, Japonsko |
| Farba rúk | Zlatá |
| Farba korunky | Zlatá |
| Farba spony na remienku | Zlatá |
| Materiál remienka | Kůže |
| Šírka remienka | 12 mm |
| Materiál skla | Minerálne |
| Veľkosť skla | 22 x 18 mm |
| Tvar skla | Eliptické, rovné |
| Sekundová rúčka | Ano |
| Limitovaná edícia | Ano |
| Vyrobené v počte | Jeden kus |
| Určenie | Dámske |
| Vodotesnosť | WR 0m (Starostlivé umývanie rukou) |
| Výroba | Ručná výroba (Made at home) |
| Značka | Katyba |
| Krajina pôvodu | Česká republika |
| Zobrazenie času | Analógové |
|---|---|
| Pohon stroja | Batériový Quartz |
| Tvar tela hodiniek | Ovál |
| Telo hodiniek | Drevené |
| Druh dreva tela hodiniek | Akácia |
| Kde drevo rástlo | Smolín, Morava |
| Veľkosť tela hodiniek | 32 x 26 mm / 8,6 mm |
| Povrchová úprava tela | Špeciálna zmes prírodných silíc a olejov |
| Výrobca stroja | Miyota, Japonsko |
| Farba rúk | Zlatá |
| Farba korunky | Zlatá |
| Farba spony na remienku | Zlatá |
| Materiál remienka | Kůže |
| Šírka remienka | 12 mm |
| Materiál skla | Minerálne |
| Veľkosť skla | 22 x 18 mm |
| Tvar skla | Eliptické, rovné |
| Sekundová rúčka | Ano |
| Limitovaná edícia | Ano |
| Vyrobené v počte | Jeden kus |
| Určenie | Dámske |
| Vodotesnosť | WR 0m (Starostlivé umývanie rukou) |
| Výroba | Ručná výroba (Made at home) |
| Značka | Katyba |
| Krajina pôvodu | Česká republika |
Hodnotenie obchodu

Hodinky z českého dreva - prírodná krása na vašom zápästí
České drevené hodinky Katyba nie sú sériový výrobok. Každý kus vzniká ručne v brnenskom ateliéri z dreva s dokumentovaným pôvodom – zo stromov, ktoré rástli na konkrétnych miestach v Čechách a na Morave. Nosíte tak kúsok českej prírody, ktorý rozpráva príbeh stromu, z ktorého pochádza.
Od stromu k hodinkám
Naša cesta začína výberom toho najkvalitnejšieho dreva z českých lesov, sadov a záhrad. Osobne spracovávame každý kúsok dreva od surového materiálu až po finálny výrobok. Používame predovšetkým drevo z ovocných stromov ako je hruška, čerešňa, marhuľa, slivka a višňa, ktoré vyniká svojou jedinečnou kresbou a teplými odtieňmi. V našej ponuke nájdete aj hodinky z orecha, habra, agátu, javora, gaštana a mnohých ďalších drevín – každý druh prepožičiava hodinkám svoj charakteristický vzhľad a osobitosť.

Príbeh dreva: Od stromu po hodinky
Každé drevené hodinky Katyba začínajú svoj život ďaleko od našej dielne, v krajine, kde rastú české stromy – hrušky, čerešne, marhule, slivky, orechy a ďalšie poklady našej prírody. Keď ich zasiahne silná víchrica, sucho alebo keď musia ustúpiť novej zástavbe, ich príbeh nekončí. Práve naopak – v ten okamih začína nová, krásna kapitola.
Zachraňujeme drevo, ktoré by inak skončilo ako palivo. Starostlivo ho sušíme, s úctou spracúvame a dávame mu druhý život v podobe elegantných hodiniek a šperkov. Každý letokruh na ciferníku je tichým svedkom toho, čo strom zažil – a teraz pokračuje s Vami.

Katybáček a príbeh, ktorý nosíte na zápästí
Keď si na zápästie zapnete drevené hodinky Katyba, nenosíte len presný ukazovateľ času. Nosíte kúsok českej krajiny, kus histórie konkrétneho stromu a príbeh, ktorý sa propisuje až do samotného loga našej značky. Ako spolu súvisia záchrana starého dreva, vtáctvo v korunách stromov a záhadný tvor menom Katybáček?
Za každými hodinkami stojí strom, ktorý musel ustúpiť – zástavbe, víchrice alebo jednoducho času. My naň nezabúdame. Zachraňujeme ho, sušíme, opracúvame a dávame mu druhý život v podobe elegantného šperku na Vašom zápästí. Každý letokruh na ciferníku je tichým svedkom toho, čo strom zažil. A v našom logu? Tam pre Vás spieva Katybáček – náš fiktívny vtáčí strážca, inšpirovaný starými legendami a láskou k českej prírode.

Agátové drevo: Prírodný poklad s výnimočnými vlastnosťami
Agát biely (Robinia pseudoacacia) je jedným z najtvrdších a najodolnejších stromov strednej Európy – s objemovou hmotnosťou až 900 kg/m³ prekonáva aj dub a patrí medzi absolútnu špičku európskych drev. Jeho drevo uchváti zlatisto žltou farbou, dramatickou kresbou letokruhov a prirodzenou odolnosťou voči vlhkosti, ktorá nevyžaduje žiadnu chemickú úpravu.
Práve tieto vlastnosti robia z agátu ideálny materiál na výrobu drevených hodiniek a šperkov – hypoalergénnych, príjemných na pokožku a odolných pre každodenné nosenie. Každý kus je pritom absolútne originálny: žiadne dva letokruhy nevyzerajú rovnako.
Náš agát pochádza z konkrétneho miesta s vlastným príbehom. Vyrástol v lese južne od Smolína na južnej Morave a v roku 2019 bol vyrúbaný z bezpečnostných dôvodov. Drevo sme zachránili a premenili na hodinky a šperky, ktoré nesú energiu juhomoravskej krajiny. Každý kus má svoj rodný list – vieme presne, kde strom rástol a čo zažil.
Zvýrazněné položky jsou povinné.










