České drevené hodinky Avia H00100 Slivka
Slivka, z ktorej bol tento šperk vyrobený, rástla pri ceste západne od obce Červený hrádek. Nad Vilémečským potokom sa nachádza malá serpentína. Okolo nej sme roky chodievali k našej chalupe. Už dávno bola suchá. Na jar 2019 ju cestári vyrúbali. Podarilo sa nám získať dva väčšie kmene. Drevo je v strede veľmi riedke, ale zdravá časť je krásne vyfarbená.
S láskou, hoci s hrubým náradím, sme drevo spracovali v mnohých krokoch. Tak dlho, až z neho vznikol veľmi krásny materiál, z ktorého sa nakoniec stal, tento jedinečný ručne vyrábaný šperk. Áno, ten, na ktorý sa práve pozeráte. Teraz je na vás, čo urobíte so životom stromu, ktorý naďalej bije tieto hodinky.
Drevený model hodiniek "Avia", niekedy prezývaný Batman, je prvým typom, ktorý nie je kruhový. Spolu s hodinkami Club, ktoré sú ich derivátom, patrí k najtenším z našej produkcie. Vo vnútri 7 milimetrov vysokého elipsovitého tela sú na dlhších stranách vytvorené výrezy pre remienok, ktorého uloženie je tak výnimočne plne priznané. Tento tvarový experiment sa považuje za veľmi elegantný a vhodnejší pre dámy. Ciferník je krytý zafírovým sklíčkom s priemerom 25 mm a - zdobia ho štyri kubické zirkóny s priemerom 1 milimeter.
Navrhnuté a ručne vyrobené v Českej republike z osobne vybraného dreva vypestovaného v tejto oblasti. Každý kus je jedinečný a je označený unikátnym sériovým číslom.
Veľkosť puzdra: 36 x 39 mm / 7,2 mm
Materiál puzdra: prírodné drevo
Veľkosť skla: Ø 25 mm / 1,2 mm
Typ skla: rovné
Materiál skla: Materiál: zafír
Remienok: koža
Šírka remienka: 18 mm
Typ zapínania: klasický hrot
Typ pohybu: Quartz (H, M, V)
| Zobrazenie času | Analógové |
|---|---|
| Pohon stroja | Batériový Quartz |
| Tvar tela hodiniek | Ovál |
| Telo hodiniek | Drevené |
| Druh dreva tela hodiniek | Slivka |
| Kde drevo rástlo | Červený Hrádek, Morava |
| Veľkosť tela hodiniek | 39 x 36 mm / 7,2 mm |
| Povrchová úprava tela | Špeciálna zmes prírodných silíc a olejov |
| Výrobca stroja | Miyota, Japonsko |
| Farba rúk | Zlatá |
| Farba korunky | Zlatá |
| Farba spony na remienku | Zlatá |
| Materiál remienka | Kůže |
| Šírka remienka | 18 mm |
| Materiál skla | Zafír |
| Veľkosť skla | Ø 25 mm |
| Tvar skla | Okrúhly, rovný |
| Dekorácia číselníka | 4x kubický zirkón |
| Sekundová rúčka | Ano |
| Limitovaná edícia | Ano |
| Vyrobené v počte | Jeden kus |
| Určenie | Unisex |
| Vodotesnosť | WR 0m (Starostlivé umývanie rukou) |
| Výroba | Ručná výroba (Made at home) |
| Značka | Katyba |
| Krajina pôvodu | Česká republika |
| Zobrazenie času | Analógové |
|---|---|
| Pohon stroja | Batériový Quartz |
| Tvar tela hodiniek | Ovál |
| Telo hodiniek | Drevené |
| Druh dreva tela hodiniek | Slivka |
| Kde drevo rástlo | Červený Hrádek, Morava |
| Veľkosť tela hodiniek | 39 x 36 mm / 7,2 mm |
| Povrchová úprava tela | Špeciálna zmes prírodných silíc a olejov |
| Výrobca stroja | Miyota, Japonsko |
| Farba rúk | Zlatá |
| Farba korunky | Zlatá |
| Farba spony na remienku | Zlatá |
| Materiál remienka | Kůže |
| Šírka remienka | 18 mm |
| Materiál skla | Zafír |
| Veľkosť skla | Ø 25 mm |
| Tvar skla | Okrúhly, rovný |
| Dekorácia číselníka | 4x kubický zirkón |
| Sekundová rúčka | Ano |
| Limitovaná edícia | Ano |
| Vyrobené v počte | Jeden kus |
| Určenie | Unisex |
| Vodotesnosť | WR 0m (Starostlivé umývanie rukou) |
| Výroba | Ručná výroba (Made at home) |
| Značka | Katyba |
| Krajina pôvodu | Česká republika |

Hodinky z českého dreva - prírodná krása na vašom zápästí
České drevené hodinky Katyba nie sú sériový výrobok. Každý kus vzniká ručne v brnenskom ateliéri z dreva s dokumentovaným pôvodom – zo stromov, ktoré rástli na konkrétnych miestach v Čechách a na Morave. Nosíte tak kúsok českej prírody, ktorý rozpráva príbeh stromu, z ktorého pochádza.
Od stromu k hodinkám
Naša cesta začína výberom toho najkvalitnejšieho dreva z českých lesov, sadov a záhrad. Osobne spracovávame každý kúsok dreva od surového materiálu až po finálny výrobok. Používame predovšetkým drevo z ovocných stromov ako je hruška, čerešňa, marhuľa, slivka a višňa, ktoré vyniká svojou jedinečnou kresbou a teplými odtieňmi. V našej ponuke nájdete aj hodinky z orecha, habra, agátu, javora, gaštana a mnohých ďalších drevín – každý druh prepožičiava hodinkám svoj charakteristický vzhľad a osobitosť.

Príbeh dreva: Od stromu po hodinky
Každé drevené hodinky Katyba začínajú svoj život ďaleko od našej dielne, v krajine, kde rastú české stromy – hrušky, čerešne, marhule, slivky, orechy a ďalšie poklady našej prírody. Keď ich zasiahne silná víchrica, sucho alebo keď musia ustúpiť novej zástavbe, ich príbeh nekončí. Práve naopak – v ten okamih začína nová, krásna kapitola.
Zachraňujeme drevo, ktoré by inak skončilo ako palivo. Starostlivo ho sušíme, s úctou spracúvame a dávame mu druhý život v podobe elegantných hodiniek a šperkov. Každý letokruh na ciferníku je tichým svedkom toho, čo strom zažil – a teraz pokračuje s Vami.

Katybáček a príbeh, ktorý nosíte na zápästí
Keď si na zápästie zapnete drevené hodinky Katyba, nenosíte len presný ukazovateľ času. Nosíte kúsok českej krajiny, kus histórie konkrétneho stromu a príbeh, ktorý sa propisuje až do samotného loga našej značky. Ako spolu súvisia záchrana starého dreva, vtáctvo v korunách stromov a záhadný tvor menom Katybáček?
Za každými hodinkami stojí strom, ktorý musel ustúpiť – zástavbe, víchrice alebo jednoducho času. My naň nezabúdame. Zachraňujeme ho, sušíme, opracúvame a dávame mu druhý život v podobe elegantného šperku na Vašom zápästí. Každý letokruh na ciferníku je tichým svedkom toho, čo strom zažil. A v našom logu? Tam pre Vás spieva Katybáček – náš fiktívny vtáčí strážca, inšpirovaný starými legendami a láskou k českej prírode.
Zvýrazněné položky jsou povinné.





































