České drevené hodinky Alfa H00469 Javor
Jaseň použitý na výrobu tohto šperku rástol v obci Pomezí pod hradom Landštejn. Na jeseň roku 2020 sa začala rekonštrukcia chalupy v obci. Bolo potrebné vyrúbať niektoré stromy, ktoré rástli viac ako štyridsať rokov. Máme možnosť spracovať niekoľko kusov tohto listnatého stromu na šperk. Drevo jaseňa je charakteristické svojimi veľmi výraznými letokruhmi. Striedajú sa v ňom veľmi husté vrstvy a väčšie mäkšie vrstvy.
S láskou, aj keď s hrubými nástrojmi, sme drevo opracovali v mnohých krokoch. Tak dlho, až sa z neho stal veľmi krásny materiál, ktorý sa nakoniec stal, týmto jedinečným ručne vyrábaným šperkom. Áno, ten, na ktorý sa práve pozeráte. Teraz je na vás, čo urobíte so životom stromu, ktorý naďalej bije tieto hodinky.
Drevený model hodiniek "Alpha", je najstarším dizajnom z našej dielne. V skutočnosti to naznačuje už jeho názov. Od svojho prvého zhmotnenia prešiel tento tvar mnohými variáciami. Líšili sa však len v drobných detailoch. Stále sa snažíme nájsť najvhodnejší pomer hmôt, aby hodinky pôsobili čo najelegantnejšie. Východiskový bod dizajnu zostáva rovnaký. 8 milimetrový plochý valec sa ustálil na priemere 35 mm. Má pomerne ostré hrany a zapustené sklíčko s priemerom 26 mm. Vďaka týmto rozmerom patrí tento model k najmenším, ktoré vyrábame. Telo a ciferník sú vyrobené ako jeden celok. Ciferník je zvyčajne zdobený štyrmi zirkónmi s priemerom 1 milimeter. Nenápadne pripevnený 18 mm široký remienok nenarúša čistú valcovú líniu puzdra.
Navrhnuté a ručne vyrobené v Českej republike z osobne vybraného dreva vypestovaného v tejto oblasti. Každý kus je jedinečný a je označený unikátnym sériovým číslom.
Veľkosť puzdra: Ø 35 mm / 8,2 mm
Materiál puzdra: prírodné drevo
Veľkosť skla: Ø 25 mm / 1,5 mm
Typ skla: rovné
Materiál skla: Minerálne
Remienok: kožený
Šírka remienka: 18 mm
Typ zapínania: klasický hrot
Typ pohybu: Quartz (H, M, V)
| Zobrazenie času | Analógové |
|---|---|
| Pohon stroja | Batériový Quartz |
| Tvar tela hodiniek | Okrúhle |
| Telo hodiniek | Drevené |
| Druh dreva tela hodiniek | Javor |
| Kde drevo rástlo | Liberec, Čechy |
| Veľkosť tela hodiniek | Ø 35 mm / 8,2 mm |
| Povrchová úprava tela | Špeciálna zmes prírodných silíc a olejov |
| Výrobca stroja | Miyota, Japonsko |
| Farba rúk | Čierna |
| Farba korunky | Stříbrná |
| Farba spony na remienku | Strieborná |
| Materiál remienka | Kůže |
| Šírka remienka | 18 mm |
| Materiál skla | Minerálne |
| Veľkosť skla | Ø 25 mm |
| Tvar skla | Okrúhly, rovný |
| Dekorácia číselníka | 12x kubický zirkón |
| Sekundová rúčka | Ano |
| Limitovaná edícia | Ano |
| Vyrobené v počte | Jeden kus |
| Určenie | Unisex |
| Vodotesnosť | WR 0m (Starostlivé umývanie rukou) |
| Výroba | Ručná výroba (Made at home) |
| Značka | Katyba |
| Krajina pôvodu | Česká republika |
| Zobrazenie času | Analógové |
|---|---|
| Pohon stroja | Batériový Quartz |
| Tvar tela hodiniek | Okrúhle |
| Telo hodiniek | Drevené |
| Druh dreva tela hodiniek | Javor |
| Kde drevo rástlo | Liberec, Čechy |
| Veľkosť tela hodiniek | Ø 35 mm / 8,2 mm |
| Povrchová úprava tela | Špeciálna zmes prírodných silíc a olejov |
| Výrobca stroja | Miyota, Japonsko |
| Farba rúk | Čierna |
| Farba korunky | Stříbrná |
| Farba spony na remienku | Strieborná |
| Materiál remienka | Kůže |
| Šírka remienka | 18 mm |
| Materiál skla | Minerálne |
| Veľkosť skla | Ø 25 mm |
| Tvar skla | Okrúhly, rovný |
| Dekorácia číselníka | 12x kubický zirkón |
| Sekundová rúčka | Ano |
| Limitovaná edícia | Ano |
| Vyrobené v počte | Jeden kus |
| Určenie | Unisex |
| Vodotesnosť | WR 0m (Starostlivé umývanie rukou) |
| Výroba | Ručná výroba (Made at home) |
| Značka | Katyba |
| Krajina pôvodu | Česká republika |
Hodnotenie obchodu

Hodinky z českého dreva - prírodná krása na vašom zápästí
České drevené hodinky Katyba nie sú sériový výrobok. Každý kus vzniká ručne v brnenskom ateliéri z dreva s dokumentovaným pôvodom – zo stromov, ktoré rástli na konkrétnych miestach v Čechách a na Morave. Nosíte tak kúsok českej prírody, ktorý rozpráva príbeh stromu, z ktorého pochádza.
Od stromu k hodinkám
Naša cesta začína výberom toho najkvalitnejšieho dreva z českých lesov, sadov a záhrad. Osobne spracovávame každý kúsok dreva od surového materiálu až po finálny výrobok. Používame predovšetkým drevo z ovocných stromov ako je hruška, čerešňa, marhuľa, slivka a višňa, ktoré vyniká svojou jedinečnou kresbou a teplými odtieňmi. V našej ponuke nájdete aj hodinky z orecha, habra, agátu, javora, gaštana a mnohých ďalších drevín – každý druh prepožičiava hodinkám svoj charakteristický vzhľad a osobitosť.

Javor: Drevo s mestským príbehom
Javor, reprezentovaný dvoma hlavnými druhmi – javor klen (Acer pseudoplatanus) a javor mliečny (Acer platanoides), patrí medzi najkrajšie a najstabilnejšie dreviny strednej Európy. Jeho drevo uchváti jemnou, svetlou farebnou paletou od krémovo bielych po svetlo ružové tóny s hodvábnym leskom. Vďaka strednej až vyššej tvrdosti (600–900 kg/m³), výbornej stabilite a hypoalergénnym vlastnostiam je javorové drevo ideálne na výrobu hodiniek a šperkov s diskrétnou eleganciou.
Naše javorové drevo pochádza z dvoch historických miest: z Piaristickej koleje U sv. Kříže v Liberci a z Komenského námestia v centre Brna. Každý kus nesie príbeh svojho miesta a má svoj rodný list.

Príbeh dreva: Od stromu po hodinky
Každé drevené hodinky Katyba začínajú svoj život ďaleko od našej dielne, v krajine, kde rastú české stromy – hrušky, čerešne, marhule, slivky, orechy a ďalšie poklady našej prírody. Keď ich zasiahne silná víchrica, sucho alebo keď musia ustúpiť novej zástavbe, ich príbeh nekončí. Práve naopak – v ten okamih začína nová, krásna kapitola.
Zachraňujeme drevo, ktoré by inak skončilo ako palivo. Starostlivo ho sušíme, s úctou spracúvame a dávame mu druhý život v podobe elegantných hodiniek a šperkov. Každý letokruh na ciferníku je tichým svedkom toho, čo strom zažil – a teraz pokračuje s Vami.

Katybáček a príbeh, ktorý nosíte na zápästí
Keď si na zápästie zapnete drevené hodinky Katyba, nenosíte len presný ukazovateľ času. Nosíte kúsok českej krajiny, kus histórie konkrétneho stromu a príbeh, ktorý sa propisuje až do samotného loga našej značky. Ako spolu súvisia záchrana starého dreva, vtáctvo v korunách stromov a záhadný tvor menom Katybáček?
Za každými hodinkami stojí strom, ktorý musel ustúpiť – zástavbe, víchrice alebo jednoducho času. My naň nezabúdame. Zachraňujeme ho, sušíme, opracúvame a dávame mu druhý život v podobe elegantného šperku na Vašom zápästí. Každý letokruh na ciferníku je tichým svedkom toho, čo strom zažil. A v našom logu? Tam pre Vás spieva Katybáček – náš fiktívny vtáčí strážca, inšpirovaný starými legendami a láskou k českej prírode.
Zvýrazněné položky jsou povinné.












