Mechnický strojek ve dřevěném pouzdře

Od nesmělých pokusů v roce 2018, kdy jsme vyrobili první dřevěné hodinky. Se neustále učíme nové fajnovosti designu a zdokonalujeme preciznost výroby. To trvalo pět let. Než jsme se posunuli od následovatelů k těm, kteří objevují neprozkoumané cesty. Vždy hledáme vlastní přístup k výrobě a designu dřevěných hodinek. Na jaře roku 2022 jsme představili první modely, ve kterých jsme získané zkušenosti uplatnili na nové úrovni. Vyvinuli jsme dřevěná pouzdra, která jsou dostatečně přesná a stabilní, aby v nich osazené mechanické strojky dokázali bez obtíží dlouho fungovat. Kromě mechanické stálosti dřevěných pouzder, bylo hlavním problémem jejich utěsnění. Jedna z nejdůležitějších podmínek pro to, aby citlivý mechanický strojek mohl přesně pracovat. A nebyl ohrožován vnikajícím prachem.

Vodotěsnost

Proto jsou naše Automaty vodotěsné. Chceme tím říct, že pokud Vám například hodinky omylem upadnou do vany, nic se nestane a voda se dovnitř určitě nedostane. To ale neznamená, že se v nich můžete pravidelně sprchovat nebo dokonce koupat. Jednak všechny naše hodinky osazujeme koženým řemínkem a ten opakovaný styk s vodou, přímo nemá rád. Ale hlavně jde o to, aby dřevěné pouzdro zůstalo krásné i několik desítek let. Jako všichni výrobci i mi řešíme kompromis, jak moc dřevo ošetřit před vnějšími vlivy. Na jedné straně z něj potřebujete mít co nejstabilnější materiál, který moc nepracuje. Ale nechce z něj udělat prakticky umělou hmotu, jen připomínající dřevo. Zejména u výrobků které jsou dlouhodobě ve styku s Vaší kůži. V našem případě jsme se vydali cestou speciálních směsí přírodních olejů a silic, které mají osvědčení o zdravotní nezávadnosti. Každé dřevěné pouzdro podstupuje náročný proces impregnace. Výsledná povrchová úprava hodinky spolehlivě ochrání pro běžný provoz. Ale není možné doporučit dlouhodobě se opakující kontakt s vodou. V takovém případě časem dojde k poškození povrchu.

Dřevěný skeleton

Jak už bylo naznačeno. Přelomové v nových modelech je to, že hodinky osazujeme mechanickým skeletonovým strojkem s automatickým nátahem. A to bez zbytečných kovových doplňků, které by museli strojek chránit. V těchto špercích se snoubí precizně zpracovaný hřejiví přírodní materiál s chladnou přesností hodinového strojku v jeden nerozlučný celek. A zároveň je vše krásně viditelné, což umocňuje dojem jedinečného spojení materiálů, technologií s ruční výrobou.

Strojky Miyota

Stejně jako u quartz hodinek i zde jsme vsadili na stejného výrobce z Japonska. Naše automaty osazujeme čtyřmi barevnými variantami skeletonového strojku Miyota 8N24. Vybrat si můžete ze stříbrné, zlaté, černé a modré varianty. Otevřený strojek ve kterém je vidět ne jen tikající srdce, ale celá řada ozubených koleček, ložiskových safírů i další konstrukční prvky, fascinuje svou krásou a funkčností. Do dřevěného těla je uložen tak, aby z něj bylo co nejvíc vidět a to z obou stran. Ze strany od ciferníku i zadní strany, odkud můžete sledovat zejména pohyb natahovacího závažíčka, rotoru. Strojek Miyota 8n24 je osazen 21 safírovými kameny. Má rezervu nátahu 42 hodin a jeho srdce kmitá rychlostí 21600 kmitů za hodinu.

Edison Automat

Design těchto dřevěných hodinek vychází z klasického modelu „Edison“ jen je prakticky ve všech rozměrech nepatrně větší. Pouzdro obdélníkového tvaru je v rozích zakulacené. Rovné horizontální linie přechází kulatou hranou do eliptických vertikál. V nejtenčím bodě je po pravé straně umístěna korunka, která je tímto chráněna před poškozením. U tohoto modelu si pohráváme s různou tloušťkou těla hodinek. Nejvyšší jsou paradoxně na vnějších rozích, kde jejich síla dosahuje 14 milimetrů. Směrem ke středu se ztenčují, až do míst kde začíná sklo o průměru 31mm. To je vypouklé a směrem k prostředku síla hodinek opět roste. Ovšem nejvyšší bod skla zůstává pod úrovní vnějších rohů, aby bylo vždy chráněno před poškrábáním. Na ciferníku je dvanáct paprsků vystupujících z jeho povrchu, pro pohodlné určení času. Uprostřed ciferníku je velký kulatý otvor ve kterém je vidět téměř celý skeletonový strojek. Ten je viditelný i přes spodní krytku, do které je vsazeno sklo o průměru 25mm. Řemínek široký 22 mm je skrytě připevněn v prohlubních těla, jak bývá u našich hodinek obvyklé. Tento extravagantní model je určený zejména pro mohutnější pánskou ruku.

Scala Automat

Design dřevěných hodinek opět vychází z klasického modelu „Scala“ jen je nepatrně větší. Základním tvarem zůstává válec vysoký 13 mm, o průměru 41 mm. Ten je nasazen na kvádr 24 x 9 x 47 mm. Spojení těchto dvou těles tvoří východisko pro konstrukci tohoto modelu. Poměrně velký ciferník je definován již zmíněným válcem, který má nejvyšší část na svém vnějším okraji a směrem ke středu prudce klesá. Tím vznikne 5 mm silná stěna jež tvoří základ pro uložení vypouklého skla o průměru 31mm. To je kromě drobné hrany ještě podpíráno 12 výstupky ve tvaru špičky, které směrem ke středu splynou s ciferníkem. Tyto paprsky umožňují pohodlný odečet času. V ciferníku je velký otvor ve kterém je vidět zasazený hodinový stroj. V pozici 6 a 12 hodin z válce vystupuje zaoblený kvádr, jež je na okraji odspodu dutý. V těchto otvorech je připevněn kožený řemínek široký 18 mm. Tyto minimalistické a přitom velmi elegantní hodinky na první pohled zaujmou rafinovanou hrou tvarů a hmot. V provedení Automat je tato hra umocněna technickou krásou viditelného otevřeného strojku. Jako celek hodinky utváří jedinečný šperk plný šarmu a elegance.

Ideál Automat

Dřevěné hodinky model „Ideál Automat“, jsou prvním dámským typem, který jsme osadili drobným mechanickým strojkem s automatickým nátahem. I v tomto případě zůstáváme věrni značce Miyota a hodinky jsme osadili strojkem 6T28, který má otevřené srdce. Proto jsme při návrhu hodinek vycházeli z toho že ciferník bude polootevřený aby byl neklid hodinek dobře viditelný. Chtěli jsme udělat opravdu dámské hodinky. Proto jsou na zdobení ciferníku použity čtyři velké a osm menších kamenů. U prototypu to byli čtyři safíry a osm černých kubických zirkonů. Geometrickým základem je kruh ze kterého vystupují dva menší obdélníky ve kterých je upevněn kožený řemínek. Válcovité tělo o průměru 36 mm směrem vzhůru přechází do dvanáctihraného plochého jehlanu, jehož střed je odstraněn, aby bylo místo pro ciferník a sklo. To je safírové, vypouklé o průměru 26 mm. Spodní krytka hodinek je kryta safírovým sklem které má průměr 20 mm. Což umožňuje si strojek prohlédnout v celé kráse, neboť jeho maximální průměr činí pouhých 19,80 mm. Věříme, že se tyto elegantní dámské hodinky s drobnou extravagantní linkou budou líbit ne jenom nám.

Zakázková výroba

V konfigurátoru, který následuje, si můžete nakombinovat všechny viditelné části hodinek dle Vašich představ. Můžete si zvolit model, dřevinu, barvy strojku, ručiček, korunky a řemínku. Až je Váš výběr hotov, odešlete formulář k dalšímu zpracování. Na správně vyplněné kontaktní údaje, Vám co nejdřív zašleme zálohovou fakturu na nevratnou zálohu. Od jejího zaplacení se pak můžete těšit, maximálně do 7 týdnů, na jedinečné dřevěné hodinky, které doputují až k Vám.

Nakonfigurovat výrobu