Líbí se vám některý z našich designů, jen byste ho chtěli trochu upravit? Nebo máte přesnou představu svého vysněného šperku a v naší nabídce jste ho nenašli? Nebojte se napsat, zavolat, jsme připraveni proměnit vaše přání ve skutečnost. Náš obor je naprosto výjimečný. Šperk není něco, co za jednu sezónu vyjde z módy nebo se obnosí a vyhodí. Musí být zkrátka perfektní. Vidíme to stejně. Proto každou objednávku vnímáme jako závazek.


Zásnubní prsten

Byli jsme požádáni o vyrobení zásnubního prstenu z třešňového dřeva. Prsten měl být osazen drahokamem v dřevěné krabičce. Prstýnek jsme vyrobili z třešně, která rostla na území zaniklé vesnice Košťálkov. Která se nacházela v hraničním pásmu nedaleko trojmezí Čech, Modravy a Rakouska. Prstýnek jsme ozdobili smaragdem. Dvoudílná krabička na magnetické zavírání byla ručně vyrobená z americké třešně. Jak se nám podařilo zadání splnit můžete posoudit na následujících obrázcích.

Dvojice dřevěných hodinek Scala Automat

Hodinky vyrábíme výhradně z českého dřeva, u kterého známe příběh zániku. Zejména víme kde strom rostl a proč byl pokácen. Zákazníkovi z jižních Čech se zalíbily naše Automaty. Ale že by je chtěl švestkové. Bohužel jsme zrovna žádnou švestku s příběhem neměli. Zákazníka napadlo, že on by měl dobře vyschlé hruškové dřevo. „Tahle hruška příběh má. Tu jsem se svým dědou kácel, když mi bylo patnáct. Rostla na zahradě domu číslo 155 v Deštné. Děda říkal že měla 300 let“. Domluvili jsme se na výrobě. Dostali jsme několik pěkných prkýnek, ze kterých jsme začali vyrábět hodinky včetně dřevěné krabičky na míru. Protože nám zakázka udělala radost, vyrobili jsme pro zákazníka v setu jako bonus manžetové knoflíčky, které jsme ukryli do krabičky.

Při výrobě těla hodinek, došlo při prvním pokusu na drobný zádrhel ve finálním frézování. Touto chybou došlo k zajímavému zdobení ciferníku, ale návrh vypadal jinak. Pro jistotu jsme vyrobili ještě jedno tělo, kde k chybě nedošlo, ať si zákazník vybere. Ale ten si vybrat neuměl, tak si koupil oboje. Co se nám podařilo z tohoto unikátního dřeva vyrobit můžete posoudit na následujících fotografiích.