Šperky Katyba
Noste krásu s příběhem!

Šeřík, použitý na výrobu tohoto šperku, vyrostl uprostřed zahrádkové kolonie na Kraví Hoře. V samém centru Brna. Drobnější, jistě hodně starý, strom prorůstal plotem a musel ustoupit při jeho obnově. Pomalu rostoucí dřevina patří do čeledi olivovníkovitých. Dřevo šeříku je velmi tvrdé, husté a jemné. Má krásnou kresbu dřeva, podobně jako olivovník. Výrazná léta mají růžovou až fialovou barvu. I po usušení dřevo krásně a výrazně voní. Je radost jej zpracovávat, máte li k dispozici ostré nástroje.

S láskou i když hrubými nástroji, jsme dřevo v mnoha krocích opracovávali. Tak dlouho až z něj byl velmi krásný material, ze kterého nakonec vznikl, tento jedinečný ručně vyrobený šperk. Ano ten, na který se právě díváte. Je nyní na Vás jak naložíte s životem stromu jež pokračuje v tlukotu těchto hodinek.

Dřevěné hodinky model „Scala Automat“, jsou prvním modelem, ve kterém jsme použili mechanický strojek s automatickým nátahem. Tímto se nám podařilo dokončit náročný technologický vývoj zpracování dřeva tak, aby bylo dostatečně tvarově stálé a vodě odolné. Mechanický strojek usazený v našem čistě dřevěném pouzdře se jistě cítí bezpečně. Pouzdro je totiž mimo jiné i vodotěsné minimálně do úrovně 3ATM. Což zaručuje dokonalou prachotěsnost, hlavní problém, proč jsme jediní, kdo se odvážil usazovat mechanický strojek do čistě dřevěného pouzdra.

Hodinky „Scala Automat“ osazujeme různými variantami strojku Miyota 8N24. Ten je tipu skeleton. Tedy otevřený strojek ve kterém je vidět ne jen tikající srdce, ale celá řada ozubených koleček, ložiskových safírů a další konstrukční prvků. Strojek je samozřejmě do dřevěného těla uložen tak, aby z něj bylo co nejvíc vidět a to z obou stran. Jak ze strany od ciferníku, tak ze zadní strany odkud můžete sledovat zejména rotační pohyb natahovacího závažíčka. Strojek Miyota 8n24 je osazen 21 safírovými kameny. Má rezervu nátahu 42 hodin a jeho srdce kmitá rychlostí 21600 kmitů za hodinu.

Design dřevěných hodinek opět vychází z klasického modelu „Scala“ jen je nepatrně větší. Základním tvarem zůstává válec vysoký 13 mm, o průměru 41 mm. Ten je nasazen na kvádr 24 x 9 x 47 mm. Spojení těchto dvou těles tvoří východisko pro konstrukci tohoto modelu. Poměrně velký ciferník je definován již zmíněným válcem, který má nejvyšší část na svém vnějším okraji a směrem ke středu prudce klesá. Tím vznikne 5 mm silná stěna jež tvoří základ pro uložení vypouklého skla o průměru 31mm. To je kromě drobné hrany ještě podpíráno 12 výstupky ve tvaru špičky, které směrem ke středu splynou s ciferníkem. Tyto paprsky umožňují pohodlný odečet času. V ciferníku je velký otvor ve kterém je vidět zasazený hodinový stroj. V pozici 6 a 12 hodin z válce vystupuje zaoblený kvádr, jež je na okraji odspodu dutý. V těchto otvorech je připevněn kožený řemínek široký 18 mm. Tyto minimalistické a přitom velmi elegantní hodinky na první pohled zaujmou rafinovanou hrou tvarů a hmot. V provedení Automat je tato hra umocněna technickou krásou viditelného otevřeného strojku. Jako celek hodinky utváří jedinečný šperk plný šarmu a elegance.

Navrženo a ručně vyrobeno v České Republice z osobně vybraného dřeva, které vyrostlo na tomto území. Každý kus je jedinečný a je označen unikátním výrobním číslem.

Velikost pouzdra: 41 x 47 mm / 13 mm
Materiál pouzdra: Přírodní dřevo

Velikost skla: Ø 31 mm / 1,5 mm
Typ skla: Sférické
Materiál skla: Safírové

Řemínek: Kožený
Šířka řemínku: 18 mm
Typ zapínání: Klasické na trn

Typ strojku: Mechanický, automat + ruční nátah (21600 polokmitů za hodinu) (H, M, V) Rezerva nátahu 42 hodin.

Dřevěné hodinky
Typ hodinek Analogové
Limitovaná edice Ano
Luminiscence Ano
Průměr pouzdra 41 mm
Určení hodinek Unisex
Velikost skíčka Horní sférické safírové, Ø 31 mm / 1,5 mm Spodní rovné safírové, Ø 26,5 mm / 1,0 mm
Pouzdro Dřevo
Druh dřeviny Šeřík, který vyrostl na Kraví Hoře v Brně.
Povrchová úprava Speciální směs přírodních silic a olejů
Velikost pouzdra 41 x 47 mm / 13 mm
Strojek Miyota 8N24 Japonsko (H, M, V) stříbrný (21600 polokmitů za hodinu) Rezerva nátahu 42 hodin.
Typ strojku Mechanické automat
Ručičky Černé
Korunka Ø 6,5 mm, stříbrná
Typ řemínku Kůže
Šířka řemínku 18 mm
Spona Stříbrná, zapínání klasické na trn
Typ sklíčka Safírové
Výroba Ruční (Made at home)
Vodotěsnost WR 30 m
Země původu Česká republika

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
   Špatný           Dobrý

Dřevěné hodinky Scala Automat Šeřík - V.Č.: 00268

  • Výrobce: Katyba
  • Kód výrobku: Scala Automat
  • Produktové číslo: SKDH00171AT
  • Hmotnost balení: 390 g
  • Délka balení: 300 mm
  • Šířka balení: 70 mm
  • Výška balení: 50 mm
  • Na skladě: 1 ks

  • Cena:  23 000 Kč


Podobné výrobky

Dřevěné hodinky Edison Automat Višeň - V.Č.: 00242

Dřevěné hodinky Edison Automat Višeň - V.Č.: 00242

Višeň, použitá na výrobu tohoto šperku, vyrostla v městské části Útěchov v Brně. Krásně vzrostlí strom překážel, v předzahrádce, rekonstrukci rodinného domu. Před plameny jsme zachránily největší část kmene. Dřevo má krásnou červeno oranžovo hnědou barvou. Vyniká výraznými letorosty, podobně jako tř..

Cena:  23 000 Kč

Dřevěné hodinky Edison Automat Višeň - V.Č.: 00243

Dřevěné hodinky Edison Automat Višeň - V.Č.: 00243

Višeň, použitá na výrobu tohoto šperku, vyrostla v městské části Útěchov v Brně. Krásně vzrostlí strom překážel, v předzahrádce, rekonstrukci rodinného domu. Před plameny jsme zachránily největší část kmene. Dřevo má krásnou červeno oranžovo hnědou barvou. Vyniká výraznými letorosty, podobně jako tř..

Cena:  23 000 Kč

Tagy: Scala, Automat, Šeřík, hodinky, Léto 2022