Šperky Katyba
Noste krásu s příběhem!

Tújové dřevo, které je použito na výrobu tohoto unikátního šperku, vyrostlo v zahrádkářské kolonii na okraji městské části Komín v Brně. Při změně územního plánu musely zahrádky ustoupit novým potřebám města. Lokalita nejprve zpustla a postupně se odstraňoval tamní porost. Za oběť padlo mnoho různých stromů a zajímavých rostlin. Nám se před spálením podařilo  zachránit alespoň kus jedné krásně vzrostlé túje. Ta je nyní použita na tyto hodinky. Velmi voňavé a světlé dřevo je poměrně měkké s krásnou velmi decentní hedvábnou strukturou. I když jsou hodinky napuštěny tím nejtvrdším olejem, aby jsme jejich tělo zpevnili. Doporučujeme se k nim chovat maximálně šetrně, ať si nepoškodíte povrch, jako celek jsou odolné dostatečně.

S láskou i když hrubými nástroji, jsme dřevo v mnoha krocích opracovávali. Tak dlouho až z něj byl velmi krásný material, ze kterého nakonec vznikl, tento jedinečný ručně vyrobený šperk. Ano ten, na který se právě díváte. Je nyní na Vás jak naložíte s životem stromu jež pokračuje v tlukotu těchto hodinek.

Dřevěné hodinky model „Aladin“, vychází z asi nejtradičnějšího tvaru náramkových hodinek vůbec. Dominantou je poměrně velký čistě kruhový ciferník, ve kterém je na šesté hodině datumovka. Celý je kryt vypouklým minerálním sklem o průměru 31 mm. Okraj ciferníku je rámován kruhovou 3,5 mm širokou stěnou, půlkruhového průřezu. Na tento centrální prvek navazují dva v podstatě lichoběžníky, Do kterých jsou odspodu vetknuty stěžejky pro připevnění řemínku. Jeho konec je z horní strany opět zakryt. Tyto poměrně velké hodinky jsou specifické tím, že jejich tělo vyrábíme ze dvou dřevin zároveň. Prkénko ze kterého je tělo frézováno je nejprve slepeno ze dvou tenčích. Každé tenčí prkénko je zvláštně vybrané tak, aby obě dohromady tvořili kontrast v barvě či kresbě, ideálně v obojím. Mělo by se tím docílit dvoubarevnosti hodinek již při pohledu zepředu. Tím že je ciferník hlouběji než zbytek povrchu těla. Je odfrézovaný až do spodní dřeviny a tím vznikne zajímavý dekorační efekt. Ovšem tento postup je poměrně náročný na hloubkovou přesnost a né vždy k němu dojde přesně jak byl popsán.

Navrženo a ručně vyrobeno v České Republice z osobně vybraného dřeva, které vyrostlo na tomto území. Každý kus je jedinečný a je označen unikátním výrobním číslem.

Velikost pouzdra: 52 x 41 mm / 11 mm
Materiál pouzdra: Přírodní dřevo

Velikost skla: Ø 31 mm / 1,5 mm
Typ skla: Vypouklé
Materiál skla: Minerální

Řemínek: Kožený
Šířka řemínku: 18 mm
Typ zapínání: Klasické na trn

Typ strojku: Quartz (D, H, M, V)

Dřevěné hodinky
Typ hodinek Analogové
Datumovka Ano
Limitovaná edice Ano
Průměr pouzdra 41 mm
Určení hodinek Unisex
Velikost skíčka Vypouklé, Ø 31 mm / 1,5 mm
Pouzdro Dřevo
Druh dřeviny Túje, která vyrostla v městské části Medlánky, Brno
Povrchová úprava Speciální směs přírodních silic a olejů
Velikost pouzdra 52 x 41 mm / 11 mm
Strojek Miyota Japonsko (D, H, M, V)
Typ strojku Quartz - baterie
Ručičky Stříbrné
Korunka Ø 4 mm, stříbrná
Typ řemínku Kůže
Šířka řemínku 18 mm
Spona Stříbrná, zapínání klasické na trn
Typ sklíčka Minerální
Výroba Ruční (Made at home)
Vodotěsnost WR 0 m
Země původu Česká republika

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
   Špatný           Dobrý

Dřevěné hodinky Aladin Túje - V.Č.: 00128

  • Výrobce: Katyba
  • Kód výrobku: Aladin
  • Produktové číslo: SKDH00100QB
  • Hmotnost balení: 230 g
  • Délka balení: 100 mm
  • Šířka balení: 90 mm
  • Výška balení: 100 mm
  • Na skladě: 1 ks

  • Cena:  4 800 Kč


Tagy: Aladin, túje, hodinky