Šperky Katyba
Noste krásu s příběhem!

Scala Automat

Scala Automat

Dřevěné hodinky model „Scala Automat“, jsou prvním modelem, ve kterém jsme použili mechanický strojek s automatickým nátahem. Tímto se nám podařilo dokončit náročný technologický vývoj zpracování dřeva tak, aby bylo dostatečně tvarově stálé a vodě odolné. Mechanický strojek usazený v našem čistě dřevěném pouzdře se jistě cítí bezpečně. Pouzdro je totiž mimo jiné i vodotěsné minimálně do úrovně 3ATM. Což zaručuje dokonalou prachotěsnost, hlavní problém, proč jsme jediní, kdo se odvážil usazovat mechanický strojek do čistě dřevěného pouzdra.

Design dřevěných hodinek opět vychází z klasického modelu „Scala“ jen je nepatrně větší. Základním tvarem zůstává válec vysoký 13 mm, o průměru 41 mm. Ten je nasazen na kvádr 24 x 9 x 47 mm. Spojení těchto dvou těles tvoří východisko pro konstrukci tohoto modelu. Poměrně velký ciferník je definován již zmíněným válcem, který má nejvyšší část na svém vnějším okraji a směrem ke středu prudce klesá. Tím vznikne 5 mm silná stěna jež tvoří základ pro uložení vypouklého skla o průměru 31mm. To je kromě drobné hrany ještě podpíráno 12 výstupky ve tvaru špičky, které směrem ke středu splynou s ciferníkem. Tyto paprsky umožňují pohodlný odečet času. V ciferníku je velký otvor ve kterém je vidět zasazený hodinový stroj. V pozici 6 a 12 hodin z válce vystupuje zaoblený kvádr, jež je na okraji odspodu dutý. V těchto otvorech je připevněn kožený řemínek široký 18 mm. Tyto minimalistické a přitom velmi elegantní hodinky na první pohled zaujmou rafinovanou hrou tvarů a hmot. V provedení Automat je tato hra umocněna technickou krásou viditelného otevřeného strojku. Jako celek hodinky utváří jedinečný šperk plný šarmu a elegance.


Dřevěné hodinky Scala Automat Ořech - V.Č.: 00256

Dřevěné hodinky Scala Automat Ořech - V.Č.: 00256

Ořech, použitý na výrobu tohoto šperku, vyrostl v nejnižší části zahrady. Ta se rozkládá na východní straně kopce Čepička, téměř dole, směrem k rybníku, na okraji obce Předklášteří. Tento starý strom byl poškozen bouří v roce 2017 a následně musel být pokácen. Část byla použita jako palivové dřevo. ..

Cena:  23 000 Kč

Dřevěné hodinky Scala Automat Habr - V.Č.: 00259

Dřevěné hodinky Scala Automat Habr - V.Č.: 00259

Habr, použitý na výrobu tohoto šperku, vyrostl uprostřed obory východně od obce Chudčice. V hustém lese kousek od obslužné cesty. Sem rádi chodíme na procházky a v roce 2018 jsme objevili menší hromadu kulatiny z tohoto stromu. Zřejmě při vychřici se odlomila velká část jinak zdravého stromu. Krásně..

Cena:  23 000 Kč

Dřevěné hodinky Scala Automat Višeň - V.Č.: 00257

Dřevěné hodinky Scala Automat Višeň - V.Č.: 00257

Višeň, použitá na výrobu tohoto šperku, vyrostla v městské části Útěchov v Brně. Krásně vzrostlí strom překážel, v předzahrádce, rekonstrukci rodinného domu. Před plameny jsme zachránily největší část kmene. Dřevo má krásnou červeno oranžovo hnědou barvou. Vyniká výraznými letorosty, podobně jako tř..

Cena:  23 000 Kč

Dřevěné hodinky Scala Automat Akát - V.Č.: 00258

Dřevěné hodinky Scala Automat Akát - V.Č.: 00258

Akát, použitý na výrobu tohoto šperku, vyrostl v lese přímo přiléhající k silnici jižně od obce Smolín. Starší stromy zde jsou již obrovské. V roce 2019 bylo nařízeno, že ty které přímo přesahují nad cestu se musí z bezpečnostních důvodů pokácet. Toto světlé nažloutlé dřevo vyniká krásnou kresbou v ..

Cena:  23 000 Kč

Dřevěné hodinky Scala Automat Moruše - V.Č.: 00237

Dřevěné hodinky Scala Automat Moruše - V.Č.: 00237

Moruše, použitá na výrobu tohoto šperku, vyrostla na severovíchodní střaně Kraví hory v Brně Žabovřeskách. Tento strom má nádherné zlatožluté dřevo protknuté černým žilkováním. Morušové dřevo je velmi vzácné a používá se na výrobu sudů pro zrání nejkvalitnější brandy, nebo na výrobu vysoce k..

Cena:  23 000 Kč

Zobrazuji 1 až 5 z 5 (celkem stran 1)