Šperky Katyba
Noste krásu s příběhem!

Digitálky

Hodinky digitální neboli číslicové. V našem případě umístěny v dřevěném pouzdře originálních tvarů. Digitálky získaly největší popularitu v osmdesátých letech dvacátého století. Tehdy miniaturizace a levná masová produkce LCD displeje umožnila konstrukci náramkových hodinek zobrazujících čas číslicově. Největším producentem takovýchto hodinek byla a zřejmě do dnes zůstává značka Casio. V našich digitálkách na tuto designovou ikonu odkazujeme. Nicméně se snažíme k našim dřevěným pouzdrům přistoupit inovativně.


Dřevěné hodinky Universum Ořech - V.Č.: 00346

Dřevěné hodinky Universum Ořech - V.Č.: 00346

Ořech, použitý na výrobu tohoto šperku, vyrostl v nejnižší části zahrady. Ta se rozkládá na východní straně kopce Čepička, téměř dole, směrem k rybníku, na okraji obce Předklášteří. Tento starý strom byl poškozen bouří v roce 2017 a následně musel být pokácen. Část byla použita jako palivové dřevo. ..

Cena:  2 000 Kč

Dřevěné hodinky Universum Slivoň Bluma - V.Č.: 00347

Dřevěné hodinky Universum Slivoň Bluma - V.Č.: 00347

Slivoň Bluma, použitá na výrobu tohoto šperku, vyrostla západně od obce Osek nad Bečvou. Strom rostl na okraji nově vznikající dálnice a při jarní probírce musel ustoupit. Důvodem bylo zvýšení bezpečnosti v daném úseku komunikace.   Jeden špalek tohoto nádherného dřeva se nám podařilo získ..

Cena:  2 000 Kč

Dřevěné hodinky Universum Jasan - V.Č.: 00350

Dřevěné hodinky Universum Jasan - V.Č.: 00350

Jasan, použitý na výrobu tohoto šperku, vyrostl na území obce Pomezí pod hradem Landštejn. Na podzim roku 2020 začala rekonstrukce jedné chalupy ve vesnici. Bylo třeba vykácet některé náletové stromy, které zdě rostly víc než čtyřicet let.  Několik kusů tohoto listnatého stromu máme možnost zpr..

Cena:  2 000 Kč

Zobrazuji 1 až 3 z 3 (celkem stran 1)