České dřevěné mechanické hodinky - Vlastnosti strojku - Zobrazuje (Hodiny, Minuty, Vteřiny) stříbrný(21600 polokmitů za hodinu) Rezerva nátahu 42 hodin.

Mechnický strojek ve dřevěném pouzdře

Mechnický strojek ve dřevěném pouzdře

Od nesmělých pokusů v roce 2018, kdy jsme vyrobili první dřevěné hodinky. Se neustále učíme nové fajnovosti designu a zdokonalujeme preciznost výroby. To trvalo pět let. Než jsme se posunuli od následovatelů k těm, kteří objevují neprozkoumané cesty. Vždy hledáme vlastní přístup k výrobě a designu dřevěných hodinek. Na jaře roku 2022 jsme představili první modely, ve kterých jsme získané zkušenosti uplatnili na nové úrovni. Vyvinuli jsme dřevěná pouzdra, která jsou dostatečně přesná a stabilní, aby v nich osazené mechanické strojky dokázali bez obtíží dlouho fungovat. Kromě mechanické stálosti dřevěných pouzder, bylo hlavním problémem jejich utěsnění. Jedna z nejdůležitějších podmínek pro to, aby citlivý mechanický strojek mohl přesně pracovat. A nebyl ohrožován vnikajícím prachem.


Scala Automat

Scala Automat

Dřevěné hodinky model „Scala Automat“, jsou prvním modelem, ve kterém jsme použili mechanický strojek s automatickým nátahem. Tímto se nám podařilo dokončit náročný technologický vývoj zpracování dřeva tak, aby bylo dostatečně tvarově stálé a vodě odolné. Mechanický strojek usazený v našem čistě dřevěném pouzdře se jistě cítí bezpečně. Pouzdro je totiž mimo jiné i vodotěsné minimálně do úrovně 3ATM. Což zaručuje dokonalou prachotěsnost, hlavní problém, proč jsme jediní, kdo se odvážil usazovat mechanický strojek do čistě dřevěného pouzdra.


Edison Automat

Edison Automat

Dřevěné hodinky model „Edison Automat“, jsou druhým modelem, ve kterém jsme použili mechanický strojek s automatickým nátahem. Tímto se nám podařilo dokončit náročný technologický vývoj zpracování dřeva tak, aby bylo dostatečně tvarově stálé a vodě odolné. Mechanický strojek usazený v našem čistě dřevěném pouzdře se jistě cítí bezpečně. Pouzdro je totiž mimo jiné i vodotěsné minimálně do úrovně 3ATM. Což zaručuje dokonalou prachotěsnost, hlavní problém, proč jsme jediní, kdo se odvážil usazovat mechanický strojek do čistě dřevěného pouzdra.


Ideál Automat

Ideál Automat

Dřevěné hodinky model „Ideál Automat“, jsou prvním dámským typem, který jsme osadili drobným mechanickým strojkem s automatickým nátahem. I v tomto případě zůstáváme věrni značce Miyota a hodinky jsme osadili strojkem 6T28, který má otevřené srdce. Proto jsme při návrhu hodinek vycházeli z toho že ciferník bude polootevřený aby byl neklid hodinek dobře viditelný. Chtěli jsme udělat opravdu dámské hodinky. Proto jsou na zdobení ciferníku použity čtyři velké a osm menších kamenů. U prototypu to byli čtyři safíry a osm černých kubických zirkonů. Geometrickým základem je kruh ze kterého vystupují dva menší obdélníky ve kterých je upevněn kožený řemínek. Válcovité tělo o průměru 36 mm směrem vzhůru přechází do dvanáctihraného plochého jehlanu, jehož střed je odstraněn, aby bylo místo pro ciferník a sklo. To je safírové, vypouklé o průměru 26 mm. Spodní krytka hodinek je kryta safírovým sklem které má průměr 20 mm. Což umožňuje si strojek prohlédnout v celé kráse, neboť jeho maximální průměr činí pouhých 19,80 mm. Věříme, že se tyto elegantní dámské hodinky s drobnou extravagantní linkou budou líbit ne jenom nám.