České dřevěné hodinky - Dřevina - Túje

Nabízené hodinky jsou vždy již vyrobené a prezentované fotografiemi toho konkrétního kusu, sériového čísla. Proto je skladem vždy jen jediný kus. Barevnost se ve skutečnosti může mírně lišit, zejména v závislosti na nastavení Vašeho monitoru.

České dřevěné hodinky

Mezi dominantní linie naší produkce patří ručně vyráběné české dřevěné hodinky. U těchto výrobků, na pomezí autorského šperku a zcela funkčního užitného osobního předmětu, se snažíme hledat méně tradiční konstrukční postupy. Ty nám umožňují maximálně využít designového potenciálu použitých dřev. Hlavní zvláštností, na kterou bychom rádi upozornili, je skutečnost, že ve většině aktuálně vyráběných modelových řadách, je tělo hodinek včetně ciferníku vyrobeno z jednoho kusu dřeva. Proto jeho kresba plynule prochází celými hodinkami. Výhradně používáme dřevo které vyrostlo na území České Republiky. Osobně jsme jej vybrali a kompletně připravili od surového materiálu k finálnímu produktu. Proto víme, kde ten který strom vyrostl. Jeho původ je vždy součástí legendy dodané k námi vyrobeným hodinkám. Každý kus má přiděleno unikátní sériové číslo, ktré je jedinečné v celé naší produkci. Tím chceme zdůraznit, že každé naše hodinky jsou originál, který je jedinečný. Máme sice modelové řady, ale každý kus použitého dřeva je specifický a nikdy se nebude opakovat. Dáváme si záležet, aby kresba na každých hodinkách měla jistou osobitost a podtrhla tak celkový dojem z unikátního šperku.


Materiály na výrobu hodinek

Materiály na výrobu hodinek

Dřevo, společně s kůží, je nejdůležitějším materiálem ovlivňujícím vzhled finálního produktu. Proto dřevu věnujeme velkou péči již dávno před tím, než z něj začneme vyrábět. Bohužel nevlastníme žádnou velkou zahradu či sad, kde bychom mohli těžit dřevo, které zasadili naši předci. Naštěstí pro naše produkty, zejména hodinky, nepotřebujeme velké objemy. Stačí nám pár větších špalíků od jedné dřeviny. Oto důkladněji si je můžeme vybírat a všechno dřevo, které zpracováváme jsme si osobně našly a vybrali. A proto víme kde příběh Vašich hodinek začal.


Výroba dřevěných hodinek

Výroba dřevěných hodinek

Dřevěné hodinky, stejně jako i jiné naše produkty ze dřeva procházejí mnoha výrobními procesy, než jsme s nimi spokojeni a můžeme jej odeslat zákazníkům. V dnešním složitém světě člověk ztrácí přehled o tom co se jak dělá, a těžko pak věci náležitě ocení. Nemůže k nim získat relevantní vztah. Byli bychom rádi, kdyby to neplatilo o našim výrobcích. Proto se chceme o příběh vzniku podělit.